Wernisaż wystawy „Ukarane miasto”
12 czerwca w Centrum Organizacji Pozarządowych, Kamienica Deskurów otwarta zostanie wystawa fotograficzna „Ukarane miasto”.
Wystawa fotografii autorstwa Arkadiusza Kubisiaka z tekstami Grzegorza Kapli opowiada o mieszkańcach Radomia, którzy mieli odwagę upomnieć się o swoją godność, prawdę i wolność. Fotografie i historie zgromadzone na wystawie pozwalają spojrzeć na wydarzenia Czerwca ’76 przez pryzmat osobistych doświadczeń i emocji bohaterów tamtych dni. Jak podkreślają twórcy wystawy, nie jest to jednak kronika ulicznych starć ani polityczny raport.