Czerwony Radom. Pamięć Czerwca ’76 – rozmowa

22 czerwca o godzinie 18.00 w Europejskim Centrum Solidarności odbędzie się spotkanie z uczestnikami robotniczych protestów Czerwca 1976 roku w Radomiu. W rozmowie na temat wydarzeń Czerwca ’76 i ich znaczenia dla historii najnowszej Polski  udział wezmą: Mirosława Hetman, uczestniczka protestów w Radomiu, zatrzymana i pobita przez Milicję Obywatelską, późniejsza współpracowniczka Komitetu Obrony Robotników, obecnie prezeska Stowarzyszenia Radomski Czerwiec ’76;  Tomasz Świtek, uczestnik protestów w Radomiu, członek NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych Ziemi Radomskiej oraz  dr Paweł Sasanka, historyk i edukator, autor pierwszego całościowego opracowania poświęconego protestom Czerwca 1976 (do pobrania tutaj) . Dyskusję poprowadzi dr hab. Konrad Knoch, pracownik Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziału Naukowego i Zbiorów ECS.

Więcej: Czerwony Radom. Pamięć Czerwca ’76 – Europejskie Centrum Solidarności